Zateplení střechy pomocí konopné izolace

  1. Přeskočit na menu
  2. Přeskočit na volbu jazyků
  3. Přeskočit na vyhledávání

Přírodní konopné izolace se vyrábí z technického konopí, které je zpracováváno k přírodě šetrným způsobem. 
  Pokud plánujete zateplení střechy a chcete používat ekologické a BIO izolační materiály, nabízíme Vám variantu konopné izolace
Zateplení střechy je jednou z důležitých faktorů energetického hospodářství Vašeho obydlí. Přirozeným faktem je, že teplý vzduch je lehčí než studený a stoupá vzhůru, uniká nezateplenou střechou ven a zvyšuje tak energetickou náročnost budovy. Střechou se může ztrácet až 10 % tepla. Proto je nutné této oblasti věnovat dostatečnou pozornost.

Co nám zateplení střechy přinese
Především je to využití podkrovních prostor pro celoroční obývání. Mnoho podkrovních prostor se potýká s přílišným ochlazováním v zimě nebo přehříváním v letním období pokud není provedena dostatečná izolace střechy.
Konstrukce zateplení střechy
Z pohledu zateplení a akumulace tepla je střecha dost komplikovanou konstrukcí. Krokve tvoří přirozené tepelné mosty a v konstrukci se nenachází žádný materiál, který by teplo akumuloval. V tomto případě nám pomůže konopná izolace, která má 2x vyšší hodnoty akumulace tepla než běžné izolační materiály z minerálního vlákna.


Nejčastěji využívané typy konstrukcí pro zateplení střechy


Mezikrokevní tepelná izolace střechy se používá nejčastěji u rekonstrukcí a dodatečném zateplení, kdy již nejsme schopni ovlivnit konstrukci nad krokvemi.
Zde je největší nevýhodou již stanovená výška zateplení, dána výškou krokví. Pokud je zavedena izolace pouze mezi krokve vznikají zde nežádoucí tepelné mosty. Navíc kondenzace vodních par v konstrukci zvyšují riziko vzniku plísní v interiéru. Proto se často kombinuje s dodatečnou izolací pod krokve a parozábranou. 
  


Přeskočit na obsah