Konopná izolace

  1. Přeskočit na menu
  2. Přeskočit na volbu jazyků
  3. Přeskočit na vyhledávání
konopné izolace

Konopná izolace

je ekologický přírodní izolační materiál z technického konopí, který má vynikající tepelné izolační vlastnosti. Konopná izolace je vhodná pro zateplení střech, stropů, podlah a zdí. Díky možnosti zhotovení rohoží na míru se čas montáže rapidně snižuje.  Konopná izolace může být pojena i ekologickým polymerem PLA (z kukuřičného škrobu) a proto mohou být 100% BIO, díky energeticky nenáročné výrobě je konopná izolace maximálně šetrná k přírodě. Takto vyráběná izolace je kompostovatelná. Celkový vznik CO2 při výrobě jednoho m3 izolace z konopí je menší než CO2, které konopí spotřebuje při  svém růstu, takto má konopná izolace unikátně pozitivní CO2 bilanci mezi izolačními hmotami.
Konopná izolace se vyrábí v provedení FLEX 35-60 kg/m3 která má univerzální použití a také pro fasádní aplikaci v provedení 100 kg/m3. Pro aplikaci konopné izolace nabízíme kompletní poradenství a také nabídku ekologicky šetrného příslušenství pro montáž.

Konopná izolace tl. 40 mm 30 kg/m3

Konopná izolace tl. 40 mm 30 kg/m3

192 Kč (8.34 €)
Akce Doprava zdarma od Video

Konopná izolace

Přírodní vlákna z konopí jsou velmi odolná a výborně se hodí pro výrobu tepelných izolací. Konopná izolace vykazuje velkou stabilitu, je odolná proti roztrhání. Pro zlepšení její ohnivzdornosti se k vláknům při výrobě izolace přidávají retardéry (uhličitan sodný, jedlá soda). Konopná izolace  neobsahuje škodlivé látky ani alergeny. V konopných vláknech se nenacházejí bílkoviny, proto s jistotou lze říci, že ji nenapadnou škůdci (moly, hlodavci, …). Konopná izolace má výborné sorbční vlastnosti, díky této schopnosti nepodléhají hnilobě.

Konopná izolace se používá k zateplení střech, obvodových stěn, utěsnění oken a spár, dále jako akustická izolace do podlah. Konopná izolace se výborně hodí do difuzně otevřených konstrukcí, tím má zásadní vliv na příjemné klima v interiéru. Svými technickými vlastnostmi mohou nahradit izolace z minerální nebo skelné vaty.
 
Nesmírnou výhodou konopné izolace je čisté a bezprašné zpracování, nedochází k podráždění pokožky a vdechování nežádoucích částic, jako např. u skelné vaty. Konopné rohože se dodávají již nařezané na požadovanou míru (limit od 40 Ks). Při řezání izolace přímo na stavbě použijeme nůž s vlnkovitým ostřím nebo listovou protiběžnou pilu, kterou si můžete u nás zapůjčit. Konopná izolace se řeže o 2-3 cm větší, než je zateplovaný prostor, abyste se vyvarovali vysouvání rohoží z připraveného prostoru a vytváření tepelných mostů po obvodu. 

Konopná izolace je dodávaná ve formě rohoží  a je vhodná pro zateplení střech, fasád, podlah i stěn. Rohože se dodávají v tloušťkách od 40 mm do 180 mm. Desky je možné použít jak v interiéru, tak i v exteriéru stavebních konstrukcí.