Vzduchotěsnost

  1. Přeskočit na menu
  2. Přeskočit na volbu jazyků
  3. Přeskočit na vyhledávání

Vzduchotěsnost budovy

Vzduchotěsná (větru odolná) obálka se v dřívější výstavbě vytvářela omítkami, a však všechny detaily se nepodařilo utěsnit tak aby nevznikaly vzduchové cesty skrz plášť budovy. To vedlo k jakési "samoventilaci" a s ní byla spojená neřízená ztráta tepelné energie. Ve dnech kdy bylo větrno se samozřejmě více protopilo. Dnes je vzduchotěsnost především nutností u pasivních a nulových staveb. Stavba se tak chová jako dobrá peřová bunda,  neprofoukne a tím udrží teplo.

Má vzduchotěsnost smysl?

jednoznačně v našich podmínkách smysl má. Mhoho lidí vzduchotěsnost  zaměňuje za zcela uzavřený systém podobný skleníku. Průchod vodních par však závisí na použitých materiálech. My prosazujeme difuzně otevřené systémy (převážná většina střešních plášťů) za použití co nejvíce přirozených materiálů.
  • zabrání se tepleným ztrátám přes proudění vzduchu
  • zajistí se omezení vnikání vzdušné vlhkosti do konstrukce

Papír jako parobrzda

jedním z hlavních ekologických a velice stabilních materiálů je parobrzda z papírové lepenky. Tato lepenka zajistí neprůvzdušnost a omezí vnikání vzdušné vlhkosti do konstrukce. Parobrzdu je možné lepit čistě přírodním kaučukovým lepidlem. Další součásti jako jsou průchodky nebo lepící pásky jsou již na klasické bázi, vyráběné s šetrností ke zdraví a životnímu  prostředí. 
Potrubní manžety Roflex 150

Potrubní manžety Roflex 150

245 Kč (10.66 €)
Potrubní manžety Roflex 100

Potrubní manžety Roflex 100

179 Kč (7.79 €)

Přeskočit na obsah