Výroba konopné izolace v Německu

  1. Přeskočit na menu
  2. Přeskočit na volbu jazyků
  3. Přeskočit na vyhledávání


Konopí je jedna z nejstarších kulturních rostlin světa. V Německu je od roku 1996 opět povoleno pěstování některých druhů konopí s nízkým obsahem omamných látek.

Během 100 dní vyroste konopí až do výšky čtyř metrů a to bez použití jakýchkoli prostředků na ochranu rostlin. V této době váže jeden hektar pěstovaného konopí asi dvě tuny CO2 . Firma Hock dnes vyrábí z konopných vláken vynikající přírodní izolační látku s evropským stavebním povolením značkový izolační mateiál "THERMO-KONOPI". Ve firmě Hock se denně vyrobí tolik THERMO-KONOPÍ, že na konci dne by vznikla hromada o výšce 900 metrů, která by třikrát převyšovala Eifelovu věž v Paříži. V neposlední řadě je při výrobě THERMO-KONOPÍ zatížení životního prostředí CO2 menší než je ukládací potenciál použitých konopných rostlin.

Tím je THERMO-KONOPÍ nejen neutrální ke klimatu, ale vykazuje pozitivní bilanci CO2. Každý, kdo používá THERMO-KONOPÍ jako izolační látku může přispět k ochraně klimatu a to ani nemluvíme o účinku na snižování emisí. Než je THERMO-KONOPÍ vyexpedováno, probíhá ve firemní laboratoři kontrola kvality. Tak se vedle schopnosti tepelné izolace pravidelně měří i vznětlivost THERMO-KONOPÍ, aby byla zaručena vysoká dlouhotrvající kvalita tohoto přírodního produktu.

Značkový izolační materiál THERMO-KONOPÍ se dodává jako rohože nebo role a je k dostání u mnoha obchodníků se stavebním materiálem v Německu i po celé Evropě. Ať už máte v úmyslu izolovat podlahy, střechu nebo stěny, zabudování je bez problémů možné pro každého. Čisté a bezprašné zpracování nedráždí pokožku a dělá z THERMO-KONOPÍ vynikající stavební materiál s nejlepšími izolačními vlastnostmi pro zdravé, příjemné a přírodní klima v interieru.


Přeskočit na obsah