Konopná izolace

konopné izolace
 

Konopná izolace

je ekologický přírodní izolační materiál z technického konopí, který má vynikající tepelné izolační vlastnosti. Konopná izolace je vhodná pro zateplení střech, stropů, podlah a zdí. Díky zhotovení rohoží na míru se čas montáže rapidně snižuje.  Konopná izolace může být lepena i kukuřičným škrobem a proto mohou být 100% BIO, díky energeticky nenáročné výrobě je konopná izolace maximálně šetrná k přírodě. Celkový vznik CO2 při výrobě jdnoho m3 izolace z konopí je menší než CO2, které konopí odbourá při  svém růstu, takto má konopná izolace unikátně pozitivní CO2 bilanci mezi izolačními hmotami.

 

Tip v kategorii Konopná izolace

 

Konopná izolace

Přírodní vlákna z konopí jsou velmi odolná a výborně se hodí pro výrobu tepelných izolací. Konopná izolace vykazuje velkou stabilitu, je odolná proti roztrhání. Pro zlepšení její ohnivzdornosti se k vláknům při výrobě izolace přidávají retardéry (uhličitan sodný, jedlá soda). Konopná izolace  neobsahuje škodlivé látky ani alergeny. V konopných vláknech se nenacházejí bílkoviny, proto s jistotou lze říci, že ji nenapadnou škůdci (moly, hlodavci, …). Konopná izolace má výborné sorbční vlastnosti, díky této schopnosti nepodléhají hnilobě.

Konopná izolace se používá k zateplení střech, obvodových stěn, utěsnění oken a spár, dále jako akustická izolace do podlah. Konopná izolace se výborně hodí do difuzně otevřených konstrukcí, tím má zásadní vliv na příjemné klima v interiéru. Svými technickými vlastnostmi mohou nahradit izolace z minerální nebo skelné vaty.
 
Nesmírnou výhodou konopné izolace je čisté a bezprašné zpracování, nedochází k podráždění pokožky a vdechování nežádoucích částic, jako např. u skelné vaty. Konopné rohože se dodávají již nařezané na požadovanou míru (limit od 40 Ks). Při řezání izolace přímo na stavbě použijeme vroubkovaný nůž nebo listovou pilu, kterou si můžete u nás zapůjčit. Konopná izolace se řeže o 2-3 cm větší, než je zateplovaný prostor, abyste se vyvarovali odchlipování formátů od ohraničené plochy a vytváření tepelných mostů po obvodu. 

Konopná izolace je dodávaná ve formě rohoží nebo rolí a je vhodná pro zateplení střech, fasád, podlah i stěn. Rohože se dodávají v tloušťkách od 30 mm do 220 mm, Desky je možné použít jak v interiéru, tak i v exteriéru stavebních konstrukcí. 
 
 
 


 


|